GazeteA24 yükleniyor... Yükleme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

YGS'de türban içine gizlenmiş Bluetooth'la kopya krizi! YGS'de kopya vakası! Türbanın içine Bluetooth gizledi!

YGS 2014'ten bir kopya krizi haberi daha geldi! Antalya'da YGS'ye giren iki genç kız türbanlarının içine gizledikleri Bluetooth cihazla kopya çekerken yakalandı.

 Antalya Melahat Faraçlar İlkokulu’nda gerçekleşen olayda, sınava giren adaylardan ikisinin türbanında kopya çekmek amaçlı yerleştirdikleri Bluetooth cihazları yakalandı.

Pazar günü gerçekleşen YGS sınavında, iki aday üzerinde türbanla gizlenen Bluetooth çıktı.

Antalya Melahat Faraçlar İlk Okulu’nda, sınavın bitmesine 15 dakika kala, adayların dikkatini çeken fısıltılar üzerine salon görevlileri uyarıldı. Salon görevlileri şüphelendikleri iki türbanlı adayın kulaklarını açmalarını istediler. Türbanlı kız öğrencilerin direnmeleri üzerine bina sorumlusu çağrıldı. Bina sorumlusunun ısrarlar sonucunda kulakları açılan iki kız öğrencide Bluetooth yakalandı.

Bluetooth’la kopya çeken bu iki öğrenci hakkında tutanak tutuldu. Ancak aynı sınıfta sınava giren diğer 18 adayın mağduriyeti de söz konusu oldu. Adını vermek istemeyen bir öğrenci velisi, çocuğuyla birlikte 18 öğrencinin en 15 dakikalık süreyi hiçbir işlem yapamadan kaybettiklerini, moralleri bozuk bir şekilde sınavdan çıktıklarını ve sınavın hakkaniyetine yönelik kuşkularının pekiştiğini söyledi. Gerekirse savcılığa suç duyurunda bulunacağını söyleyen veli, “Bu sınavlarda bir dakikanın dahi çocuklarımız için hayati bir önemi vardır. Bu nedenle çocuklarımız fazlasıyla mağdur edildi. Hem süreleri çalındı, hem de sınavın şaibesi ile ilgili kuşku ve kaygıları arttığı için bir kez daha  mağdur edildiler” dedi.

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

Henüz yorum yapılmamıştır.